[ Feed ]  [ Login  ]

 
tnws
  Lead Stories
Image Fade
 
  Recent Top Stories
Fearured

ශ්‍රී ලංකාවේ නව රජයෙන් ජනතාව බලාපොරොත්තු වන දෙය ඇමරිකාවද බලාපොරොත්තු වේ - නිශා බිස්වාල්

Monday 26 January 2015 11.47AM|Political| Page Views:: : 37 |


  මැතිවරණ ප්‍රචාරයක කටයුතු වලදී ලබාදුන් පොරොන්දු ඉටුකිරීමට ශ්‍රී ලංකා රජය පුර්ණ සහයෝගය ලබාදෙන බව ඇමරිකාව ප්‍රකාශ කර ඇත. නව රජයේ කටයුතු පිළිබඳව ප්‍රශංසා කල ඇමරිකාව, ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේනගේ රජය සමග ඒකාබද්ධ වී කටයුතු කරන බව ඇමරිකාවේ දකුණු ආසියානු සහ මධ්‍යම ආසියානු කටයුතු සඳහා වන නියෝජ්‍ය රාජ්‍ය අමාත්‍ය නිශා බිස්වාල් ප්‍රකාශ කර ඇත.
    Full Story
   ‍සෙයිදි වෙබ් අඩවිය


ඉල්ලිම් 03 ක් මුල් කරගෙන දැවැන්ත උපවාසයක් පැවැත්විමට නියමිතය - මන්නාරම

Monday 26 January 2015 11.41AM|Miscellaneous| Page Views:: : 19 |


  මන්නාරම ප්‍රජා කමිටුවේ ප්‍රධානත්වයෙන් ඉල්ලීම් 03 ක් මූල් කරගෙන 2015.01.26 වන දින 0900 පැයේ සිට 1200 පැය දක්වා මන්නාරම ශ්‍රී ලංකා ගමනා ගමන මණ්ඩලය ඉදිරිපිට දැවැන්ත උපවාසයක් පැවැත්විමට නියමිත බව එහි සංවිධායක කමිටුව ප්‍රකාශ කර ඇත.
    Full Story
   ටැමිල් සීඑන්එන් වෙබ් අඩවිය


හිටපු ජනපති බිරියටත් අල්ලස් චෝදනාවක්

Monday 26 January 2015 11.35 AM|Security| Page Views:: : 78 |


  මහා භාණ්ඩාගාරයේ රත්තරන් අලෙවි කිරීමට තැත් කළැයි සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ බිරිඳ ශිරන්ති රාජපක්ෂට එරෙහිව හිටපු නියෝජ්‍ය පොලිස්පති වාස් ගුණවර්ධනගේ බිරිය ශාමලී පෙරේරා මහත්මිය අද අල්ලස් හෝ දූෂණ චෝදනා විමර්ශන කොමිසමට පැමිණිල්ලක් කළාය.
    Full Story
   


නව ජනාධිපතිව විශ්වාස කරන්නෙමු - ජනා

Monday 26 January 2015 11.28AM|Political| Page Views:: : 11 |


  දැන් මෙරට තුල ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී පාලනය පිබිදී ඇත. ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදීව කටයුතු කල හැකි නව ජනාධිපතිවරයෙකු පත්ව සිටියි. මෙම නව ජනාධිපතිව අප විශ්වාස කරන්නෙමු යනුවෙන් දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ නැගෙනහිර පළාත් සභා මන්ත්‍රී ගෝවින්දන් කරුනාකරම් (ජනා) ප්‍රකාශ කර ඇත.
    Full Story
   ටැමිල් 24 වෙබ් අඩවිය


හිටපු ජානාධිපති මහින්ද රාජපකෂ‍ විසින් පත් කළ පාර්ලිමේන්තු තේරීම්කාරක සභාව යලි පත් කිරිමට අවශ්‍ය නොමැත - දෙමළ ජාතික සන්ධානය

Monday 26 January 2015 11.25AM|Miscellaneous| Page Views:: : 33 |


  හිටපු ජානාධිපති මහින්ද රාජපක්‍ෂගේ රජය යට‍තේ පත්කළ පාර්ලීමේන්තු තේරීම් කාරකසභාව යලි පත්කිරීමට අවශ්‍ය නොමැති බව දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එම්.ඒ.සුමන්දිරන් ප්‍රකාශ කර ඇත. ජනවාර්ගික ගැටළුවට විසඳුමක් දැකිම සඳහා හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්‍ෂ විසින් මන්ත්‍රීවරු 31 දෙනෙකු ඇතුලත් පාර්ලිමේන්තු තේරීම්කාරක සභාවක් පිහිටුවන ලදි. එයට සිංහල ජාතිවාදී අදහස් ඇති පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරු බහුතරයක් ඇතුලත්වීම හේතුවෙන්, එයට දෙමළ ජාතික සන්ධානය සහභාගි නොවන ලදි.
    Full Story
   පදිවු වෙබ් අඩවිය


යුද අපරාධ සම්බන්ධයෙන් පරික්‍ෂණ පැවැත්වීමට නව කොමිසමක් අවශ්‍ය නැත - දෙමළ ජාතික සන්ධානය

Monday 26 January 2015 11.02AM|Security| Page Views:: : 28 |


  ශ්‍රී ලංකාවේ සිදුවූ යුද අපරාධ සම්බන්ධයෙන් පරීක්‍ෂණයක් පැවැත්වීමට නව කොමිසමක් අවශ්‍ය නොමැති බව දෙමළ ජාතික සන්ධානය ප්‍රකාශ කර ඇත. යුද්ධය පැවති කාලයේදී සිදුවූ සිදුවීම් සම්බන්ධයෙන් අභ්‍යන්තර සහ ජාත්‍යන්තර පරීක්‍ෂණ රැසක් පැවැත්වේ. අදාල පරීක්‍ෂණ කමිටු විසින් ඒ සම්බන්ධයෙන් අවධානය යොමු කිරීම ඉතා වැදගත් ක්‍රියාවක් බව දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී සුරේෂ් ප්‍රේමචන්ද්‍රන් ප්‍රකාශ කර ඇත.
    Full Story
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


මහින්ද රාජපක්‍ෂ රජය යටතේ දුෂණ වල නිරත වු පුද්ගලයින්ගේ තොරතුරු සොයන දෙමළ මන්ත්‍රී

Monday 26 January 2015 09.35AM|Security| Page Views:: : 27 |


  පසු ගිය රජය සමඟ සම්බන්ධ වි මඩකළපුව දිස්ත්‍රික්කයේ වංචා සහ දූෂණ වල නිරත වු පුද්ගලයන්ගේ තොරතුරු ඇත්නම් තමාට රහසිගතව හෝ ප්‍රසිද්ධියේ ලබා දී සහයෝගය දක්වන මෙන් දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පි.අරියනේන්ද්‍රන් ඉල්ලීමක් කර ඇත. වත්මන් දේශපාලන වතාවරණය පිළිබඳව ජනතාව දැනුවත් කිරීමේ අරමුණින් ඉලංගෙයි තමිලරසු පක්‍ෂයේ පට්ටිරිප්පු පළාතේ උප සභාපති කිරුබානන්ද ශිවම්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් අරසඩිතිව් හිදී සාකච්ඡාවක් පවත්වා ඇත.
    Full Story
   


දෙමළ ජනතාවගේ ගැටළුව සම්බන්ධයෙන් නව රජය අවධානය යොමු නොකලහොත්, ප්‍රඡාතන්ත්‍රවාදී සටන් ආරම්භ වනු ඇත - මාවෙයි සේනාධිරාජා

Monday 26 January 2015 09.30AM|Security| Page Views:: : 35 |


  වත්මන් නව රජයට කාල අවකාශයක් ලබාදී ඇත. ඔවුන් දෙමළ ජනතාවගේ ගැටළුව සම්බන්ධයෙන් අවධානය යොමු නොකළහොත්, තමිලරසු පක්‍ෂ සමුළුවේදී ප්‍රකාශ කළ ආකාරවට අවිහිංසාවාදී සටන ආරම්භ කරන්නෙමු. එයට අප සියළු දෙනා සුදානමින් සිටිය යුතුය යනුවෙන් දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ යාපනය දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී මාවෙයි සේනාධිරාජා ප්‍රකාශ කර ඇත.
    Full Story
   ටැමිල් සීඑන්එන්

Next > > Read More Recent Top Stories :: Current Page: 1 Total Pages:4

 
 Hot News
 Security News
 Most Popular Videos
Political News
 Important News

  ශ්‍රී ලංකා විභාග දෙපාර්තමේන්තුව
Online විභාග ප්‍රථිපල පරික්ෂා කිරීම සදහා පිවිසෙන්න
|
|
|
|

 
ශ්‍රී ලංකා ගැසට් පත්‍රය
ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමජවාදී ජනරජය වෙතින් නිකුත් කරනු ලබන නවතම ගැසට් කියවීමට පිවිසෙන්න
|
|
|
|
ජාතික අධ්‍යාපන ආයතනය
පාසැල් ගුරු අත්පොත් හා සියලුම අධ්‍යාපනික පොත්පත් සදහා පිවිසෙන්න

 

 
    by 2012 LankaTNews | Home  | About Us  |  Contact  |