[ Feed ]  [ Login  ]

 
tnws

  Lead Stories
Image Fade
 
  Recent Top Stories
Fearured

සංහිඳියාව ප්‍රශ්නාර්ථයක් කර ඇත්තේ හමුදාවේ අනවශ්‍ය මැදිහත්වීම්ය - වෛද්‍ය ශිවමෝහන්

Tuesday 28 April 2015 10.40AM |Miscellaneous|  Views:: : 2 |


  වෛද්‍ය ශිවමෝහන්ගේ සංවිධායකත්වයෙන්, යාපනය වෛද්‍ය සංගමයේ සභාපති වි.මුරලි සහ සංගමයේ සාමාජික වෛද්‍යවරුන්ගේ දායකත්වය සහිත නොමිලේ වෛද්‍ය සායනයක් 2015.04.26 දින විශ්වමඩු තොට්ටියඩි ප්‍රදේශයේ පවත්වා ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   ටැමිල් සීඑන්එන් වෙබ් අඩවිය


18 ට අත එසවූවන් 19 ට සහයෝගයදී පවු සමාකරගත යුතුය - මනෝ ගනේෂන්

Tuesday 28 April 2015 08.30AM |Miscellaneous|  Views:: : 27 |


  මහින්ද පාලන කාලයේ 18 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනයට සහයෝගීව අත එසවූ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරු සියළුදෙනා දැන් 19 වන ව්‍යවස්ථා සංශෝධනයට අත ඔසවා සහයෝගය දී පවු සමාකරගත යුතු බව මනෝගනේෂන් ප්‍රකාශ කර ඇත.චෙල්වනායගම් මහතාගේ අනුස්මරණ දිනය නිමිත්තෙන් කොළඹ විවවේකානන්ද ශාලාවේ පැවැති වැඩසටහනකට සහභාගි වී කතාකල අවස්ථාවේදී ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කර ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


දෙමළ ජනතාවගේ දේශපාලන බලය නැතිකර දැමීමට කුමන්ත්‍රණයක්

Tuesday 28 April 2015 08.04AM |Political|  Views:: : 33 |


  තරුණයින්ට ක්‍රීඩාව පිළිබඳව උනන්දුවක් ඇති අන්දමින් අපගේ භූමිය පිළිබඳවද උනන්දුවක් තිබිය යුතුය යනුවෙන් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පී.අරියනේන්ද්‍රන් ප්‍රකාශ කර ඇත. පඩුවාංකරෙයි පනෙයියරුප්පාන් ක්‍රීඩාංගනයේ පැවැති පාපන්දු තරඟාවලියට ප්‍රධාන ආරාධිතයා ලෙස සහභාගි වී කතාකල අවස්ථාවේදී ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කර ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


19 ගැන ටීඑන්එ් මතය

Tuesday 28 April 2015 08.00AM |Miscellaneous|  Views:: : 30 |


  ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාවේ 19 වන සංශෝධනය සම්මත කිරීම තුලින් රටේ ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයත්, යහපාලනයත් ස්ථාපිත කිරීමට අවස්ථාව උදාවී ඇති බව දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ නායක ආර්.සම්බන්ධන් ප්‍රකාශ කර ඇත. ඊයේ (27) පැවැති පාර්ලිමේන්තු විවාදයට සහභාගි වී කතා කල අවස්ථාවේදී ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කර ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


මහජාතිකයින් අනෙක් ජාතිකයින් සතුරන් ලෙස ප්‍රචාරය කරන ලදි

Tuesday 28 April 2015 07.55AM|Political|  Views:: : 30 |


  මහජාතිකයින් තම දේශපාලන බලය ආරක්‍ෂා කරගැනීම සඳහා අනෙක් ජාතිකයින් සතුරන් ලෙස ප්‍රචාරය සිදුකරන ලදි. අනෙක් ජාතිකයින් සතුරන් ලෙස පෙන්නුම් කර, වැඩි බලයක් තමන් සතුව තබාගැනීමේ ක්‍රමවේදය අනුගමනය කල රටවල් රැසක් ඇත. ශ්‍රී ලංකාවෙත් එය සිදුවිය.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


ප්‍රභාකරන් බිහිවූවේ කෙලෙසදැයි මෛත්‍රී සොයාගනියි

Tuesday 28 April 2015 07.29AM|Political|  Views:: : 37 |


  ජාතීන් වශයෙන් බෙදීම හේතුවෙන්ම ප්‍රභාකරන් වැනි ත්‍රස්තවාදීන් බිහිවූ බව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන ප්‍රකාශ කර ඇත. සිංහල, දෙමළ, මුස්ලිම් යන සියළු ජාතිකයින් සහෝදරත්වයෙන් අත්වැල් බැඳගත්තොත් පමණක් රටක් වශයෙන් ඉදිරියට ගමන් කල හැකි බව ජනාධිපති ප්‍රකාශ කර ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්කින්ඩම් වෙබ් අඩවිය


කොන්දේසි නොමැතිව නිදහසේ උතුරු පළාතේ ධීවර කටයුතු කිරීමට තමිල්නාඩු ධීවරයින් අවසර ඉල්ලයි!

Monday 27 April 2015 01.46PM|Miscellaneous|  Views:: : 37 |


  උතුරු පළාතේ පාලනය කිරීම් වලින් තොරව නිදහසේ ධීවර කටයුතු වල නිරත වීමට තමිල්නාඩු ධීවරයින් අවසර ඉල්ලීමට නියමිතය. මේ සම්බන්ධයෙන් තමිල්නාඩු ධීවරයින් ඉන්දීය විදේශ කටයුතු අමාත්‍යවරයා හමුවී සාකච්ඡා කිරීමට නියමිතය.
    වැඩිවිස්තර
   පදිවු වෙබ් අඩවිය


බෙදී සිටින අප ප්‍රජාව චෙල්වනායගම් මහතාගේ නාමයෙන් සමගි කල යුතුය - කථිකාචාර්ය එස්.ලලීසන්

Monday 27 April 2015 01.43PM|Political|  Views:: : 19 |


  දෙමළ ජාතියේ පියා යනුවෙන් හඳුන්වන චෙල්වනායගම් මහතාගේ 38 වන අනුස්මරණ දිනය නිමිත්තෙන් 2015.04.26 වන දින 0930 පැයට යාපනය චෙල්වනායගම් අනුස්මරණ ස්මාරකය අසල වැඩස‍ටහනක් පවත්වා ඇත. එම අවස්ථාවට පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරු, දේශපාඥයින් සහ ජනතාව සහභාගි වී ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය


උතුරු නැගෙනහිර දෙමළ සහ මුස්ලිම් ජනතාවට වෙන්වී ජීවත්විය නොහැක

Monday 27 April 2015 11.39AM|Political|  Views:: : 54 |


  ලංකා ප්රොන්ට් නිව්ස් ඩොට් කොම් වෙබ් අඩවිය ආරම්භ කිරීමේ වැඩසටහන 2015.04.25 වන දින අක්කරෙයිපත්තු සීඑෆ්සි හෝටලේදී පවත්වා ඇත. ජ්‍යෙෂ්ඨ මාධ්‍යවේදියෙකු මෙන්ම ලංකා ප්රොන්ට් නිව්ස් ඩොට් කොම් වෙබ් අඩවියේ ප්‍රධානියාද වන ඒ.එස්.රමීස්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පවත්වා ඇති මෙම වැඩසටහනට දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පී.සෙල්වරාසා ප්‍රධාන ආරාධිතයා ලෙස සහභාගි වී ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   ලංකා ප්‍රොන්ට් නිව්ස් වෙබ් අඩවිය


වෙනස් කළ ජාතික ධජය භාවිතා කිරීම ජාතිවාදයේ උපරිම අවස්ථාවයි

Monday 27 April 2015 11.33AM|Miscellaneous|  Views:: : 110 |


  අල්ලස් හෝ දූෂණ ‍චෝදනා විමර්ශන කාර්යාලය ඉදිරිපිට පැවති විරෝධතාවයේදී, සුළු ජාතිකයින් නියෝජනය කරන වර්ණ ඉවත් කළ ජාතික ධජය හිටපු අමාත්‍යවරු ඇතුළු පිරිසක් අතදරාගෙන සිටීම ජාතිවාදයේ උපරිම අවස්ථාව බව තමා අදහස් කරන බව ‍දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ මඩකලපු දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී පී.අරියනේන්ද්‍රන් ප්‍රකාශ කර ඇත. මඩකලපුව සිත්තන්ඩිහි පැවැති ඉලංගෙයි තමිලරසු පක්‍ෂ සාමාජිකයින් අතර සාකච්ඡාවට සහභාගි වී කතා කළ අවස්ථාවේදී ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කර ඇත.
    වැඩිවිස්තර
   තමිල්වින් වෙබ් අඩවිය

Next > > Current Page: 1 Total Pages:4

 

 යෝජනා 22

ඉල්ලීම් 16

   Hot News
 
 
 
 FaceBook Like Us
Most Popular Videos

 

   ශ්‍රී ලංකාවේ ආදිවාසින් දමිලයින්ය!
   ඇමරිකානූ රාජ්‍ය ලේකම් ජෝන් කෙරී, දෙමළ ජාතික සන්ධානය හමුවීමට නියමිතය.
  බලය බෙදීමක් එපා! දමිළයින්ට වෙනම දේශයක් අවශ්‍යයි - ගජේන්ද්‍රකුමාර් පොන්නම්බලම්

ITN Sathyagaraya Interview with Former MP Vinyagam Muralitharan
     Part 01     Part 02    Part  03   Part  04    Part  05
 Local News
Fearured

විකෘති කල ජාතික කොඩිය හොයන්නන මාධ්‍ය වෙත උසාවි නියෝග

Tuesday 28 April 2015 08.25AM |Security| Page Views:: : 28 |

  පසුගිය 23 වැනිදා අල්ලස් හෝ දූෂණ විමර්ශණ කොමිෂන් සභාව ඉදිරිපිට පැවැත්වූ උද්ඝෝෂණයට විකෘති කරන ලද ජාතික කොඩි ප්‍රදර්ශණය කිරීම සම්බන්ධයෙන් සොයා බැලීමට වීඩියෝ පට පරීක්ෂා කිරීමට පොලිසිය කටයුතු කරන බවට වාර්තා වේ.

    Full Story


ඒ පිස්තෝලයක් නොවෙයි වතුර බෝතලයක් නාමල්

Tuesday 28 April 2015 08.15AM |Security| Page Views:: : 28 |

  පසුගිය දිනක ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා සහභාගී වූ ශ්‍රීලංකා නිදහස් පක්ෂ සමුළුවකට ගිණි අවියක් සහිතව ඇතුළුවූ හම්බන්තොට දිස්‌ත්‍රික්‌ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නාමල් රාජපක්‍ෂ මහතාගේ ආරක්ෂක නිලධාරියෙකු අත්අඩංගුවට ගත් බව තමා දැන ගත්තේ මාධ්‍ය මගින් බව නාමල් රාපක්ෂ මහතා පවසයි.

    Full Story


උසස් පෙල කරන්න ගණිතය අනිවාර්ය කිරීම වැරදී තීන්දුවක්

Tuesday 28 April 2015 08.10AM |Security| Page Views:: : 22 |

  උසස් පෙල කරන්න ගණිතය අනිවාර්ය කිරීම වැරදී තීන්දුවක් අ.පො.ස උසස් පෙළට ඇතුලත්වීම සඳහා‍ අ.පො.ස (සා/පෙළ) ගණිතය විෂය සමත්වීම අනිවාර්ය කිරීමට ගෙන ඇති තීරණය නූතන අධ්‍යාපන මනෝ විද්‍යාවට නොගැලපෙන තීන්දුවක් බව කොළඹ දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී මොහාන් ලාල් ග්‍රේරු මහතා ප්‍රකාශ කර සිටී.

    Full Story


අගමැතිට තරග කළොත් දිනනවා - මහින්ද

Tuesday 28 April 2015 08.05AM |Security| Page Views:: : 33 |

  තමන් අගමැති තනතුරට තරග කළහොත් ජයගත හැකි බව හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සඳහන් කරනවා.

    Full Story


කල්මුණේ කඩ 12ක් ගින්නට බිලි

Tuesday 28 April 2015 08.00AM |Miscellaneous| Page Views:: : 30 |

  කල්මුණේ පොදු වෙළඳසැලේ ඇති වූ හදිසි ගින්නකින් වෙළඳසැල් 12 ක් පමණ ගිනිගෙන විනාශ වී තිබේ. අද පස්වරු 3.00 ට පමණ මෙම ගින්න හටගෙන ඇත. එහිදී ව්‍යාපාරිකයින් සහ අවට ජනතාව මෙන්ම කල්මුණේ නගර සභාවේ ගිනි නිවන ඒකකය එක්ව ගින්න නිවීමට පියවර ගෙන තිබේ.

    Full Story


උතුරේ අනතුරෙන් හතරක් මරුට

Monday 27 April 2015 04.52PM|Miscellaneous| Page Views:: : 40 |

  කිලිනොච්චිය අරිවියල්නගර් ප්‍රදේශයේදී දුම්රිය එන්ජිමක වෑන් රථයක් ගැටීමෙන් පුද්ගලයින් 4 දෙනෙකු ජීවතක්ෂයට පත් වී ඇති අතර තවත් දෙදෙනෙකු තුවාල ලබා රෝහල් වෙත යොමුකර තිබේ. සිද්දියෙන් මියගොස් ඇත්තේ වෑන් රථයේ සිටි පුද්ගලයින් 4 දෙනෙකි.

    Full Story


මැතිවරණයට තරඟ වැදුනොත් මගේ ජයග්‍රහණය ස්ථිරයි - මහින්ද කියයි

Monday 27 April 2015 03.37PM|Political| Page Views:: : 55 |

  පසුගිය ජනපතිවරණ දින රාත්‍රියේදී සිදු වූවා යැයි ඇතැම් පිරිස් විසින් පවසන හමුදා කුමන්ත්‍රණ සිදුවීම සම්පුර්ණයෙන්ම සාවද්‍ය ප්‍රචාරයක් බව හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා අවධාරණය කර සිටියි. අල් ජසීරා ප්‍රවෘත්ති සේවය හා සාකච්ජාවකට එක් වෙමින් රාජපක්ෂ මහතා පවසා සිටියේ එවන් කුමන්ත්‍රණයක් පැය දෙක තුනකින් සැලසුම් කර ක්‍රියාත්මක කිරීමට කිසිවෙකුට නොහැකි බවයි.

    Full Story

Next > > Read More Recent Top Stories :: Current Page: 1 Total Pages:4

 
 Important News

  ශ්‍රී ලංකා විභාග දෙපාර්තමේන්තුව
Online විභාග ප්‍රථිපල පරික්ෂා කිරීම සදහා පිවිසෙන්න
|
|
|
|

 
ශ්‍රී ලංකා ගැසට් පත්‍රය
ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමජවාදී ජනරජය වෙතින් නිකුත් කරනු ලබන නවතම ගැසට් කියවීමට පිවිසෙන්න
|
|
|
|
ජාතික අධ්‍යාපන ආයතනය
පාසැල් ගුරු අත්පොත් හා සියලුම අධ්‍යාපනික පොත්පත් සදහා පිවිසෙන්න
 
    by 2012 LankaTNews | Home  | About Us  |  Contact  |